Uczniowie

MicrosoftTeams-image

Szanowne Uczennice, Szanowni Uczniowie, 

Czy zastanawialiście się kiedyś co to znaczy przedsiębiorczość? Co robić żeby odnieść sukces? A może chcielibyście się dowiedzieć czym tak naprawdę jest pieniądz, jak zarządzać swoimi finansami? Oszczędzać i inwestować?  

Janusz Korczak wyznawał zasadę, że „dzieci jak najwcześniej powinny poznać wartość pieniędzy, dobre i złe strony ich posiadania”. Jego książka „Bankructwo małego Dżeka” stała się dla nas inspiracją do działań edukacyjnych, realizowanych poprzez program EduAktywni – przedsiębiorczość dla każdego – w ramach którego przygotowaliśmy projekt „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”.  

Choć podstawowe reguły ekonomii towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, to właśnie świat współczesny wymaga od każdego wcale nie minimalnej wiedzy w tym zakresie. Świadomość różnych zjawisk ekonomicznych może znacznie ułatwić nam życie. Wyobraźcie sobie, że teraz wchodząc do sklepu z zabawkami czy modnymi gadżetami świadomie wydajecie kieszonkowe odkładając też część na poczet oszczędności? A może i ze względu na inflacje spróbujecie wynegocjować z rodzicami wyższe kieszonkowe? 

Projekt „Przygody przedsiębiorczego Dżeka” otwiera dla Was drzwi do zrozumienia świata finansów i ekonomii. Zachęcamy do udziału w projekcie, lektury książki i całej strony. 

Przewiń na górę